Kwarantanna – doskonały czas na wejście do E-Commerce

Spis treści

Czy pozycja Twojego tradycyjnego biznesu również została zagrożona w związku z ogólnoświatową pandemią koronawirusa? Obroty firmy spadają z dnia na dzień, a Ty nie widzisz szansy na poprawę swojej sytuacji? Twój prężnie działający sklep został nagle zmuszony do zawieszenia działalności?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym krótkim wpisem dotyczącym startu w e-biznesie.

E-commerce – realna alternatywa w czasach kryzysu

Nie da się ukryć, że „czarny łabędź”, którym okazała się niespodziewana światowa epidemia nieznanego wcześniej wirusa już na ten moment spowodowała gigantyczne straty finansowe, liczone w skali globalnej. Problem widoczny jest także na rodzimym podwórku. Płynność finansowa wielu polskich przedsiębiorców została zagrożona, a wielu z nich rozważa nawet podjęcie decyzji o zamknięciu firmy.

W obecnej sytuacji nie pomaga także aparat państwowy, który proponuje jedynie odroczenie terminu zapłaty składek społecznych, zamiast zniesienia lub znacznego obniżenia ich na czas trwania kryzysu.

Co robić w takiej sytuacji? Naturalnym wydaje się być przeniesienie tradycyjnej, stacjonarnej sprzedaży do internetu. Jeśli już wcześniej zastanawiałeś się nad dystrybucją swoich towarów w sieci – jest to najlepszy moment do tego, aby na poważnie rozważyć wejście na rynek e-commerce.

Własny sklep czy marketplace?

Od czego zacząć? Uruchomienie własnego sklepu internetowego jest dobrym wyborem, lecz dla osoby, która miała do tej pory niewiele wspólnego ze sprzedażą online, może być to problematyczne. Konfiguracja platformy oraz wykupienie dostępu do niej (w obecnej sytuacji liczy się każdy zaoszczędzony grosz) mogą być głównymi czynnikami odstraszającymi od uruchomienia sprzedaży internetowej.

Czy mamy zatem jakąś alternatywę? Oczywiście, a są nimi marketplace’y, czyli gotowe platformy zrzeszające sprzedawców. Najpopularniejszym miejscem tego typu w Polsce jest serwis Allegro i to właśnie od niego polecamy zacząć swoją przygodę z rynkiem e-commerce. Przedstawiamy najważniejsze według nas punkty, które decydują o tym, że warto zacząć właśnie od tej platformy:

  • Błyskawicznie uruchomisz sprzedaż – szybka konfiguracja konta oraz prosty panel służący do wystawiania ofert.
  • Omijasz problem pozyskania ruchu – serwis Allegro codziennie odwiedzają miliony kupujących.
  • Niskie opłaty – możliwość sprawdzenia potencjału swoich produktów bez inwestowania dużych nakładów finansowych.
  • Umożliwisz sprzedaż „zamrożonych” na magazynie produktów, które do tej pory oferowałeś tylko w punktach stacjonarnych.

Są to 4 najważniejsze według nas kryteria, które wpływają na to, że warto rozpocząć swoją przygodę z e-handlem właśnie od  serwisu Allegro.

Czy warto przenieść sprzedaż do sieci?

W dobie panującego kryzysu, handel w sieci to świetne rozwiązanie, które pomoże Ci odzyskać płynność finansową, a po czasie stać się ważnym elementem Twojego biznesu, który korzystnie wpłynie na dywersyfikację źródeł dochodów firmy.

Warto więc zmobilizować się i podjąć konkretne działania, aby zmienić swoje niekorzystne położenie. Najgorsze co możesz w obecnej chwili zrobić to bierne przyglądanie się coraz większym stratom, które ponosi Twoja firma. Wejdź do świata e-commerce i wykorzystaj czas kwarantanny, najlepiej jak potrafisz.

Jeśli potrzebujesz pomocy we wprowadzeniu swojego biznesu do sieci, napisz do nas wiadomość, a nasi eksperci z wielką przyjemnością pomogą Ci skorygować Twoje dotychczasowe działania lub wesprą Cię w stawianiu pierwszych kroków w e-commerce i wskażą dalszą drogę rozwoju Twojej firmy.

Podziel się wpisem z innymi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sprawdź pozostałe artykuły:

Chcesz przyspieszyć rozwój swojego biznesu?

Napisz do nas!